فیلترینگ وب

تهدیدهای مبتنی بر وب را متوقف کنید

تهدیدهای مبتنی بر وب همچون برای بدست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و... از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و... که به اختصار به آن فیشینگ می گوییم، ساختن سریع سایت های بدافزار و مجموعه ای از کامپیوترهای متصل به اینترنت که استحکامات امنیتی را نقض کرده و کنترل آن دست یک حزب مخرب است که به اختصار به آن بات نت می گوییم، نسبت به قبل پیچیده تر و هدفمندتر هستند و با افزایش تحرک نظارت بر آن برای شما سخت تر می شود. وب برای هکرها تبدیل به یک گزینه ی برتر شده است و سارقان به دنبال راه های جدیدی برای مختل کردن خدمات و سرقت اطلاعات و انجام فعالیت های مخرب برای رسیدن به سود مالی بیشتر هستند. به علاوه، کارکنانی که از سایت هایی که محتوای قابل اعتراض دارند، دیدن می کنند می توانند سازمان شما را به مسئولین مدنی یا کیفری معرفی نمایند.

ترافیک بلوک های مخرب

با ادغام کلیه ی تمهیدات FortiGate و FortiWifi و عوامل امنیتی نقاط پایانی FortiClient، تکنولوژی فیلترینگ وب Fortinet، این امکان و آزادی را در اختیار شما می گذارد که بتوانید به منظور سرعت بخشیدن به جریان ترافیک، صراحتا به وب سایت و یا مجوز ترافیک وب اجازه ی بازرسی نه به سایت های شناخته شده و نه از آن سایت ها را ندهید. شما می توانید خدماتی مثل به روز رسانی فوری را از خدمات فیلترینگ وب FortiGuard جهت دسته بندی و رده بندی یک URL (مشخص‌کننده ی موقعیت مکانی و نحوه ی واکشی یک منبع در اینترنت یا شبکه‌هایی مشابه اینترنت) خاص، استفاده ببرید. شما همچنین می توانید به راحتی وب سایت ها و URL ها را به لیست فیلترینگ محلی با استفاده از متن و مقادیر یا متغیر منظم در برنامه اضافه کنید.

بازرسی هوشمندانه ی محتوا

راه حل های فیلترینگ وب Fortinet با لیست هایی از انسداد URL های سنتی آغاز می کند، اما با گسترش این روش ها و اجازه به استفاده ی آن ها از ترکیبی از توابع امنیتی Fortinet، راجع به کلیه ی تمهیدات امنیت یکپارچه ی FortiGate پا فراتر می گذارد. تکنولوژی فیلترینگ وب Fortinet، گروه زیادی از فعالیت ها را قادر به بازرسی، اندازه گیری خطاهایی که در یک زمان مشخص روی می دهد و نظارت بر محیط ترافیک وب در سطح کم می کند. تمهیدات FortiGate با استفاده از تکنولوژی فیلترینگ وب Fortinet، می توانند طبقه بندی کنند و ترافیک فیلتر وب از مقوله های متعدد از پیش تعریف شده و سفارشی استفاده می کند.

عمکلرد بی نظیر

جهت سرعت بخشیدن به ترافیک وب و بازرسی محتوا، تمامی دستگاه هایی که از پروتکل ارتباطی کش شبکه (WCCP) پشتیبانی می کنند، که به FortiGate این اجازه را می دهد تا به عنوان یک روتر و یا موتور کش، فعالیت کند. با انجام عملیات به عنوان یک روتر، FortiGate در وب سایت ها به درخواست کاربران نفوذ می کند و آن ها را به سمت موتور کش هدایت می کند. سپس موتور کش، طبق درخواست کاربران، به محتوای وب بر می گردد. هنگام انجام عملیات به عنوان کش سرور WCCP، FortiGate می تواند با روترهای دیگر WCCP ارتباط برقرار کند به منظور کش کردن محتوای وب و بازگشت محتوای درخواست شده به کاربر مرورگر وب همان طور که نیاز است.